Jdi na obsah Jdi na menu
 


Senioři se nemusí bát práce s počítačem

 

Počítače se staly nedílnou součástí našeho každodenního života. Využíváme je nejen kvůli práci, ale také studiu a zábavě. Dnes by studium na vysoké škole a někdy i střední škole, bylo jen těžko možné bez počítače. Musíte se přihlašovat na zkoušky, komunikujete e-mailem s profesory, na internetu se dozvídáte rozvrh, změny ve škole, důležité termíny. Většina firem se dnes prezentuje zejména na internetu. Téměř každá firma či živnostník musí umět pracovat s komunikací přes počítač. I tady si technika nachází stále více prostoru pro využití. Nemusíte téměř chodit ven, abyste si vyřídili, co potřebujete. To všechno je jen důkazem toho, jak jde technika kupředu a my musíme jít s ní.
Nezáleží na tom, ať již jste desetileté dítě, dvacetiletý student, žena v domácnosti, nebo prababička, v jakémkoliv věku se můžete naučit pracovat s počítačem. Nikdo vám nebrání, abyste si našli informace na internetu. Zejména pokud váš zdravotní stav nedovoluje jezdit po městě a zjišťovat to, co potřebujete vědět. Pro seniory existuje dnes mnoho možností, jak aktivně využít svůj volný čas. Ať již lehčí turistikou, přednáškami, studiem, četbou, nebo různými kurzy například počítačovými.
Jednou z možností kurzu je - Základy práce s internetem - pro seniory. Tam se naučíte spoustu užitečných věcí. Pokud jste kdysi pracovali s počítačem, nebo naopak je to pro vás všechno nové, nevadí, lektoři se vám budou věnovat se stejnou pečlivostí a trpělivostí. Je jasné, že to jsou všechno nové věci, každý někdy začínal a nemusí jít všechno hned. Když ale s vámi projedou všechny podstatné informace a vy budete znalosti využívat pravidelně, brzy uvidíte, jak je práce s počítačem a internetem jednoduchá, i pro starší občany. Hlavní je se nebát. Všechno vám ukážou.
Co se v kurzu Základní práce s internetem od Tutoru naučíte? Budete pracovat se základními znalostmi, seznámí vás s tím, co všechno je možné dělat se soubory (vytvoření, přesun atp.), jak pracovat s klávesnicí, jaké existují zkratky, a hlavně, jak na internetu vyhledávat. Jistě jste někdy chtěli najít nějakého lékaře, adresu, firmu, informaci, ale jak na to? Jak mám najít na internetu to, co opravdu potřebuji? Otázek máte jistě mnoho a na všechny vám během kurzu lektoři odpovědí.
Kurz probíhá po celý den. Začíná se v devět hodin ráno a končí ve čtyři odpoledne. V ceně kurzu máte nejen certifikát o absolvování, ale také občerstvení (samozřejmě i oběd) a studijní materiály. V odpoledních hodinách si pak můžete připravit dotazy, které vás během dne napadly. Budou se vám věnovat specializovaní konzultanti, jež rádi poradí. Nejbližší termíny kurzu Základní práce s internetem je 26. 10. 2010 v Praze. Pokud by vás zajímalo více informací, můžete dojít přímo na pobočku Tutoru (Vltavská 24, Praha 5), nebo požádat své děti, aby vám na internetu našli více informací. Po kurzu si budete umět najít sami cokoliv a nebudete mít nikdy problém. Naopak můžete své přátelé či rodinu překvapit, že i v pokročilém věku dokážete to, co mladší generace.
 
 

 


Archiv

Kalendář
<< září / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 54042
Měsíc: 302
Den: 7