Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chcete uspět v přijímacím řízení na veterinární a farmaceutické univerzity?

 

Přijímací řízení na vysoké školy jsou pomalu za námi a je čas se nejen ohlédnout zpět, ale hlavně dopředu. Stačí si odpovědět, co chcete dělat za rok, jestli jít pracovat nebo se nadále vzdělávat. Pokud jste zvolili tu druhou možnost, pak vás potěším dobrou zprávou, můžete svou přípravu na přijímací řízení uspíšit. Stačí se přihlásit do přípravného kurzu, na přijímací řízení na veterinární a farmaceutické univerzity, od společnosti Tutor.  Ten probíhá téměř celý školní rok, od listopadu až do května, kdy už budete mít hlavu plnou informací a budete nedočkavě dychtit po testu.
Jestliže si chcete vyzkoušet studium na vysoké škole, tak se vám to v kurzu splní. Výuka totiž bude probíhat nejen formou praktických cvičení, ale také pomocí přednášek (dle vysokoškolských skript) a seminářů. V průběhu kurzu vás čeká také procvičování testů k přijímacímu řízení. Budete tak vědět, co vás čeká a jen tak se nenecháte rozhodit tím, že testy vypadají jinak než ve škole, nebo po vás chtějí látku, o které jste netušili, že tam bude.
Jak se do kurzu dostat?
Nečekají vás přijímací řízení ani pohovory. Stačí se jen přihlásit a mít ukončené středoškolské vzdělání nebo být ve 3. či 4. ročníku střední školy /gymnázia. Pokud si chcete do kurzu přeci jen něco přinést, pak nezapomeňte na vaše znalosti z chemie, fyziky, biologie, mechaniky, termodynamiky atd. Na něčem lektoři musí stavět a je dobré si opakovat průběžně látku z hodin ve škole, abyste byli stále v obraze.
Co se v průběhu přípravného kurzu naučíte?
            Jak již bylo řečeno, musíte mít základy z oborů fyziky, chemie a biologie. Ty se také budou v kurzu procvičovat.
1.      biologie vás čeká průřez a procvičení látky z: botaniky, zoologie, antropologie, mikrologie a genetiky.
2.      Dále se budete věnovat obecné, anorganické a organické chemii. Bezpodmínečně je dobré znát základní chemické pojmy, organické názvosloví, periodickou soustavu prvků, stechiometrické výpočty, výpočty z rovnic atd.
3.      Posledním, za to rozsáhlým tématem je fyzika. Oklepejte znalosti ze základních pojmů, veličin, dynamiky, kinematiky, gravitačního pole, molekulové fyziky a mnoho dalších témat, která jste ve škole jistě v hodinách probraly. Pokud je to pro vás novinka, nevadí, můžete se to v kurzu vše doučit a pílí znalosti doženete. Nic není ztraceno.
Jestli stále váháte, zda se do přípravného kurzu na farmacii a veterinu přihlásit, pak vás možná přesvědčí nejen fakt, že si procvičíte látku, zkušební testy, ale také dostanete na konci certifikát o absolvování kurzu. Ten se vám může později hodit jako doklad k doložení kurzů, kterých jste se v životě účastnili.
 
 

 


Archiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 52087
Měsíc: 470
Den: 14